Kuidas renoveerida vannituba?

Valdav enamus praegu kasutuses olevatest korteritest asub vanemates majades ning kaugeltki mitte igaühel pole võimalik soetada äsja valminud ning kõigi mugavustega eramut või korterit. Uue korteri soetamise asemel on tihti kergem renoveerida olemasolevat või osta vanem korter, mis vajab renoveerimist. Kuid ka siis tuleks anda endale aru, millises mahus renoveerimistöid teha tuleb. 

Üks kõige keerukamaid ruume renoveerimiseks on kindlasti vannituba. Vannitoa renoveerimine pole lihtne projekt ning selle läbiviimine nõuab tihti oskustöölise abi, mis võib olla üsna kulukas. Teisest küljest aitab vannitoa renoveerimine tõsta tublisti maja või korteri väärtust. 

Nutika kinnisvaraomaniku jaoks ei tohiks vannitoa renoveerimine olla astronoomiliste kuludega projekt. On mitmeid nippe, mis aitavad vannitoa remondi- ja renoveerimiskulude arvelt raha kokku hoida.

Uuri, kas majasisene torustik vajab uuendamist

Enne renoveerimistööde algust tasub kindlasti välja uurida, kui vana on majasisene torustik ning millal seda viimati renoveeriti. Paljude tänapäeval kasutuses olevate majade ning korterite torustik on nüüdseks juba 30 aastat vana ning tihti pole teada, kui hästi ja kvaliteetselt majasisene torustik üldse paigaldatud on. Enne vannitoa mahalõhkumist tuleks kindlasti mõelda ka sellele, kas majasisene torustik vajab uuendamist ning võimalusel see oma korteri piires ära teha.  

Torustiku renoveerimine või ümberehitamine on kulukas, kuid veelgi kulukam on pärast renoveerimistööde lõppu avastada, et majasisene torustik siiski vajab uuendamist. Kui elad korterelamus, uuri kindlasti, kas korteriühistul on plaanis teha lähiajal suuremat sorti renoveerimistöid. Majasisese torustiku renoveerimine toob tihti kaasa lõhkumistöid vannitoas ning see tähendab, et sinu värskelt remonditud vannituba saab jällegi kahjustada.

Palka kvaliteetne torumees

Kuna raha pole kunagi piisavalt, tuleks torustiku renoveerimistöid teha võimalikult säästlikult. Siinkohal tasub silmas pidada, et säästmine ei tähenda alati kõige soodsama torumehe palkamist. Kui torumees ei tee oma tööd kvaliteetselt võib esialgu säästetud raha hiljem kalliks maksma minna. 

Eelista oma koduste sanitaartehniliste probleemide lahendamiseks alati litsentseeritud veevärgilukkseppa, kes on saanud vastava hariduse. Kogenud torumees on äärmiselt väärtuslik ning teeb tihtipeale oma tööd palju kiiremini. Torutööde puhul saavutatakse suurim sääst siis, kui torumees tegutseb õigesti ning ei pea oma tööd korduvalt üle tegema. Lisaks võib halvasti renoveeritud või paigaldatud torustik tuua tulevikus palju probleeme, mille likvideerimine võib osutuda üsna kulukaks.

Kasuta olemasolevat projekti

Eramute ja korterite puhul on torustiku renoveerimine kõige soodsam, kui ei muudeta asukohtasid ega mõõte. Vajadusel võib teha ka projektimuudatusi või suuremate muudatuste korral täieliku renoveerimisprojekti, kuid selle koostamine tähendab lisakulutusi kinnisvara omanikule. Kui täielik renoveerimisprojekt pole vajalik, tuleks piirduda olemasoleva projektiga. 

Ära unusta elektrijuhtmeid

Kui sinu vannitoas asuvad pistikud, siis ära unusta kontrollida ka nende ja seinasiseste elektrijuhtmete kvaliteeti. Eriti kui tegemist on vanema hoonega – veneaegsed elektrisüsteemid pole sobivad suure võimsusega elektriseadmete jaoks, mida tänapäeval kasutatakse. Enne vannitoa renoveerimist tuleks kindlasti kaaluda ka elektrisüsteemi uuendamist.

Tee ise nii palju kui võimalik

Torustiku renoveerimine ja paigaldamine tuleks jätta torumehe hoolde, kuid raha säästmiseks on võimalik enamus lihtsamaid renoveerimistöid teha iseseisvalt. Nagu näiteks vannitoaplaatide vahetamine, ustelukkude vahetamine ja muu säärane. 

Ära hoia materjali pealt kokku 

Nagu ikka, tuleks renoveerimistöid planeerides arvestada sellega, et odav ja ebakvaliteetne materjal ei tähenda alati kokkuhoidu. Vastupidi – odav ehitusmaterjal ei pruugi olla nii kauapüsiv, mis omakorda tähendab seda, et remondiga tuleb lähitulevikus otsast peale austada. Leia endale usaldusväärne abiline, kes oskab materjali kvaliteeti adekvaatselt hinnata. 

One thought on “Kuidas renoveerida vannituba?

Leave a Reply